Dan antifašističke borbe obilježen u Komiži

Povodom Dana antifašističke borbe gradonačelnik Grada Komiže Ivica Vitaljić i predsjednica Gradskog vijeća položili su vijenac na spomen-ploču palim žrtvama fašizma.

Otok Vis zauzima posebno mjesto u povijesti antifašističke borbe. Nakon kapitulacije Italije u rujnu 1943. godine cijeli je otok došao pod vlast partizanskog pokreta te postao slobodan teritorij i ključno antifašističko vojno središte na Jadranu. Tijekom cijelog razdoblja do kraja Drugoga svjetskog rata Vis nikada nije pao u ruke njemačkih okupatora.

Polaganjem vijenca odana je počast svim sudionicima antifašističke borbe i žrtvama fašizma, uz trajno sjećanje na njihovu ulogu u borbi za slobodu.

Ovaj unos je objavljen u Novosti. Bookmarkirajte stalnu vezu.

Komentari su zatvoreni.